Comments: 0 Posted by: Posted on:

بعد از اون که تلگرام، از امکان جدیدش یعنی ساخت «کانال» رونمایی کرد، کم کم تبدیل شد به یکی از اصلی ترین وسایل ایرانیان در بازاریابی رسانه های اجتماعی!

حالا با این که گذشته کانال تلگرام چی بوده و چیکار باید کنیم تا یه کانال موفق تلگرام داشته باشیم کاری نداریم! مخاطب این مقاله کسی ست که یه «کانال تلگرام» داره و می خواهد که:

  1. پست هاش رو از قبل آماده کنه.
  2. تاریخ و ساعت درج اون ها رو مشخص کنه.
  3. و در آخر منتظر باشه تا هر پست، در تاریخ و ساعت مشخص شده به صورت خودکار درج شه.

واسه این کار باید مراحل زیر رو طی کنین. با «» همراه باشین:

۱) KUKU.io

وارد وب سایت KUKU.io شید.

صفحه اول KUKU.io
صفحه اول KUKU.io

۲) ثبت نام یا ورود با گوگل

گوشه راست بالا، گزینه login رو می بیند. روی اون کلیک کنین. در Pop-Up باز شده یا گزینه Sign-Up رو انتخاب کنین و یا با حساب گوگل تون وارد شید. ما کار راحت تر رو می کنیم و با حساب گوگل خود وارد می شیم.

ورود با گوگل به KUKU.io

۳) اضافه کردن کانال تلگرام به KUKU

بعد از login کردن با صفحه رو به رو مواجه می شید.

پنل درج پست

واسه اضافه کردن کانال تلگرام تون، باید روی اون مربع که وسط اون یه هم اینکه (+) است کلیک کنین، تا با انتخاب های زیر رو به رو شید:

وصل کردن KUKU به حساب شبکه های اجتماعی مون

کانال تلگرام رو انتخاب کنین. تا وارد صفحه زیر شید:

اتصال ربات به کانال تلگرام

در قسمت Channel name، لینک کانال تلگرام خود رو بذارین. دقت کنین که کانال تلگرام شما نباید Private باشه. مثلا ما test_Modir_TV رو در این باکس قرار می بدیم:

اضافه کردن نام کانال

گزینه next رو انتخاب کنین و وارد مرحله دوم شید. مرحله دوم از شما می خواهد که یه ربات بسازین. بسیار ، فعلا با سایت KUKU کاری نداریم و به سراغ تلگرام می رویم. واسه این کار، از ربات Bot Father استفاده کنین. آی دی این ربات، «@BotFather» می باشه. وارد این بات که شدید، گزینه /newbot رو انتخاب کنین.

شروع کار با Bot Father
شروع کار با Bot Father

بعد از اون، نام ربات جدیدتون رو انتخاب کنین.

انتخاب نام ربات
انتخاب نام ربات

حالا باید یه Username واسه ربات خود درست کنین. دقت کنین که نام کاربری شما حتما باید به «bot» ختم شه. مثلا: «Modir_TV_bot»

انتخاب Username واسه ربات

شادباش می بگیم! ربات آماده ست. حالا بریم تا این ربات جدید رو تبدیل کنیم به ادمین کانال مون. قبل از هر چیز، User ربات رو کپی کنین (مثلا واسه ما شد: @Modir_TV_bot).

حالا برید در قسمت administrators کانال تون، گزینه new admin رو انتخاب کنین. یوزر ربات رو که کپی کرده بودین، Paste کنین. و انتخابش کنین. حالا این ربات تبدیل شد به یکی از ادمین های کانال تون. نگران نباشین، سازنده (Creator) کانال شمائید و خیلی راحت می تونید در هر زمان که خواستین، این ربات رو از ادمین بودن دربیارین.

اضافه کردن ربات به عنوان ادمین کانال تلگرام
اضافه کردن ربات به عنوان ادمین کانال تلگرام

حالا برمی گردیم به Bot Father. در پیام آخری که براتون فرستاد، قسمتی هست که Token ID ربات شما رو مشخص کرده (با این عنوان: Use this token to access the HTTP API).

عبارت Token ID رو کپی کنین.

ذخیره Token ID

حالا برمیگردیم به KUKU.io. در بخش Your token id، اون چه که در مرحله قبل کپی کرده بودین رو Paste کنین و در آخر، روی گزینه Connect کلیک کنین. شادباش می بگیم، کانال تلگرام شما با KUKU همگام شد!

همگام شدن کانال تلگرام و KUKU
همگام شدن کانال تلگرام و KUKU

در بخش دوم درج خودکار پست در تلگرام، به شما آموزش می بدیم که چیجوری پست های دلخواهمون رو واسه تاریخی مشخص درج کنیم.

  • Follow