Comments: 0 Posted by: edame Posted on: نوامبر 13, 2019

سالهاست که bandit9 به تولید موتورسیکلتایی با ظاهر خاص و بعضی وقتا عجیب می پردازه که مثل مابقی موتور سیکلتای موجود در بازار نیستن. محصول جدید این سازنده که با نام کانسپت L شناخته می شه هم از این قانون مستثنی نبوده و طراحی متفاوت و خاصی داره.

تنها ۹ عدد از این موتورسیکلت خاص تولید می شه که طراحی اون انگار ادای دینی به طراحیای دهه قرن ۲۰ میلادی و حد فاصل سالای ۱۹۴۰ تا ۱۹۶۰ میلادیه. طراحان موتور سیکلت در اون دوران به سمت طراحیایی فضایی و با شکل خاص مایل بودن.

داریل ویلانووا، موسس و طراح bandit9 در مورد کانسپت L میگه طراحی این موتورسیکلت با طراحی بقیه اجناس ما فرق آشکاری داشت. ما درزمان مراحل طراحی و تولید اون به دنبال خلق یه محصول فوق العاده که جایگاه متمایزی در آینده داشته باشه نبودیم و قصد نداشتیم که محصولی آینده نگرانه و جلوتر از زمان تولید کنیم. در واقع هدف ما به واقعیت تبدیل کردن موتورسیکلتایی بود که قبلا فقط تصور کرده و یا در کمیک بوکا و داستانای فضایی می دیدیم.

ویلانووا طراحی این محصول رو دو سال پیش شروع کرد اما بنا به گفته های این طراح اون و گروهش در اون زمان امکانات و مهارت و توانایی ساخت اینجور موتورسیکلتی رو نداشتن.

دو سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۸ ویلانووا با در نظر گرفتن کمپانیا و تکنولوژیایی جدیدی که bandit9 به اونا دسترسی پیدا کرده بود به این نتیجه رسید که میتونه به همراه گروه مهندسان و طراحان خود این موتورسیکلت رو به واقعیت تبدیل کنه.

موتورسیکلت نامبرده از یه موتور تک سیلندر ۱۲۵ سی سی چهار زمونه بهره می بره که بوسیله یه گیربکس ۴ دنده نیرو رو با زنجیر به چرخای عقب منتقل میکنه.

مجموعه موتور و گیربکس درون یه استوانه افقی در میونه موتورسیکلت قرار گرفته. این استوانه شامل موتور از راکتور سفینه فضایی مجموعه استار ترک الهام گرفته شده.

کل این عوامل و تاکید بر پوشش کامل همه زاویه ها و اجزای درون موتورسیکلت دلیل شد که ورودی هوا و اگزوز این موتورسیکلت هم طراحی خاصی داشته و به شکل امروزی دربیاد.

ویلانووا در این مورد توضیح داده که جا دادن این مجموعه درون محفظه موتورسیکلت هرچند در ظاهر آسون به نظر می رسه اما در عمل خیلی سخت بوده و تبدیل به کابوسی واسه گروه طراحی اونا شده بود.

سیستم تعلیق و فنربندی این موتورسیکلت هم به صورت خاص طراحی شده و کمک فنرهای جلوی اون به شکل کامل با دوشاخ جلو یکی شده و در قسمت عقبی هم چرخ به دو کمک فنر افقی مجهزه که در کل آرایشی نامتعارف و خاص رو بوجود آورده.

دوشاخهای اسپرت و سفارشی چرخا، بدنه استیل ضد زنگ، اسپیدو (صفحه آمپر) سفارشی و چراغای ال ای دی و کریستال پنج قطعه در کنار دستگیرهای دست ساز آلومینیومی و سوئیچ سفارشی نمای خاصی به این موتورسیکلت بخشیده.

طراحان کانسپت  L در درون بدنه استیل اون مخزن سوخت رو جای داده و واسه قسمت نشیمنگاه سرنشین هم در انتهای بدنه استوانه ای، بخش فرو رفته ای رو به یه زین چرمی ایتالیایی مجهز کردن.

ما در قسمت پشتی این موتور سیکلت تماشاگر یه چراغ مربع شکل هستیم که خود به تنهایی شامل ۴۵ میکرو ال ای دی می شه. نامی که شرکت سازنده واسه این چراغ خاص انتخاب کرده Pantheon Rear Grillه.

طراحان این موتورسیکلت حتی به جای پای موتورسوار توجه خاص کرده و یه زائده استوانه ماننده رو در پایین بدنه درنظر گرفتن. این جاپایی می تونه ۲۱ اینچ به عقب و جلو حرکت کنه و با در نظر گرفتن قد موتورسوار تنظیم شه.

طبق گفته های مدیران bandit9، کانسپت L می تونه با آخر قدرت خود به سرعت ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت برسه. دست کم قیمت این موتورسیکلت در حدود ۱۱ هزار دلار بوده که تا الان ۵ دستگاه از اون پیش فروش شده.