۱۰ مهارتی که باعث افزایش بازدهی کارآفرینان می‌شود

بی مقدمه میریم سر اصل مطلب!! در این جا ما شما رو با ۱۰ مهارتی آشنا می کنیم که داشتن اون واسه صاحب هر لازمه. این ۱۰ مهارت، هر کدوم از زبون یه کارآفرین بیان شدن و اعلام داشتن که باعث افزایش بهره وری خودشون شده. با ۱۰ مهارت واسه افزایش بازدهی کارآفرینان همراه باشین:

۱) هدف روزانه خود رو مشخص کنین:

واسه هر روز خود یه هدف مشخص کنین.روزتون رو با جمله “امروز من قراره ….. رو انجام دهم” شروع کنین و آخر شب جمله “امروز به ….. رسیدم و انجامش دادم” رو تکمیل کنین. با این کار شما طی روز میدونید که باید چه کاری رو با چه کیفیتی انجام بدین.

Lee Barnes, president of Family Fare

۲) برنامه ریزی دقیق وقتی داشته باشین:

برنامه ریزی

خیلی از افراد صرف اینکه کاری رو به اتمام برسانند، فکر می کنن که بابرنامه عمل می کنن و موفق می شن!ر اما موفقیت کمی پیچیده تره! واسه خودتون برنامه وقتی مشخص و دقیق بچینید. به این صورت که بدونین هرکاری چقدر زمان می بره و دقیقا در همون زمان کار رو به پایان برسونین. نسبت به خودتون دقیق و منظم و سخت گیر باشین!

Heather Kauffman, co-founder of Full Circle Home

۳) کارای روزانه خود رو بنویسین:

نوشتن کارای روزانه، ذهن شما رو مجبور به اتمام و انجام دادن اونا می کنه. درحالی که اگه کارا رو فقط در خاطر و حافظه خود نگه دارین، از ذهنتون پاک می شن! به خاطر همین پیشنهاد من به شما اینه که همیشه کاراتون رو روی برگه کاغذی یادداشت کنین و خودتون رو مقید به انجام اونا کنین.

Marc Abrams, president of Stretch Zone

۴) اولویت بندی کردن کاراتون:

اشتباه نکنین! منظور من عددگذاری واسه ترتیب انجام کارا نیس! درسته که کارای مهم تر رو باید سریع تر و بهتر انجام داد؛ اما منظور من در این متن از اولویت بندی کردن، در نظر گرفتن زمان و موقعیتای غیرقابل پیش بینیه.

موقعیتایی که چه بخوایم نه نخوایم در شرکت با اونا روبه رو هستین و نیازمند یه عکس العمل سریع و دقیق از طرف شمان! خودتون رو واسه اینجور موقعیتایی، در کنار فعالیتای منظم روزانه خود آماده کنین!

Mark Werpney, owner of a Window Genie franchise

۵) نذارین ایمیلا و پیاما وقت تون رو بخورند:

به عنوان یه مدیر یا حتی یه کارمند عالی رتبه، شما شب و روز با هزاران ایمیل سر و کار دارین. ایمیلایی که شامل تبلیغات و همه چیز هستن!

واسه سروسامون دادن به این وضعیت، بهتره که زمان مشخص و مشخص و ثابتی رو واسه خوندن ایمیلای خود در نظر بگیرین.

Lina Hu, founder and CEO of Clipper Corporation

۶) ذهنتون رو تازه نگه دارین:

شما همیشه به گوشی موبایل یا لپ تاپتان متصلید! این خوب نیس! و این کم کم بازده شما رو پایین می آورد! حتما شبا رو به کاری که علاقه دارین اختصاص بدین. کاری که بی رابطه با شغل شماس. مانند مرتب کردن میز کار، آشپزی کردن و… چون این کارا نیازمند تمرکز بالا هستن و باعث می شن که شما به طور کامل از فکر کارتون جدا شید و ذهنتون رو واسه فردا تازه تر و آماده تر کنین!

موبایل

Mike Rotondo, CEO of Tropical Smoothie Café

۷) از پریشونی جلوگیری کنین:

جمله مشهور «میز پریشون و به هم ریخته، میز یه آدم خلاقه» رو رد نمی کنم! اما در دنیای امروز و با در نظر گرفتن اینکه شما ذهنتون به اندازه کافی درگیره، شاید یه میز کار شلوغ، خیلی به خلاقیت شما منجر نشه! حتی شاید به شما کلی استرس و نگرانی هم بده و بازدهی شما رو کم کنه!

خلاقیت

تلاش کنین چیزایی رو که واقعا لازمن، دمِ دست تون بذارین و بقیه کاغذها، وسیله ها، پوشها و فایلا رو،مرتب و دسته بندی شده نگهداری کنین. مرتب کردن روزانه میز کارتون خیلی زمان بر نیس! اما به بهتر شدن کار شما کمک بسیاری می کنه.

Jennifer Adams, CEO and founder of Jennifer Adams Worldwide

۸) قرارهای ملاقاتی خود رو دفن کنین!

طی روز من همیشه تلاش دارم که با پشت گوش انداختن و کنسل کردن جلسات واسه خودم زمان بخرم! بعضی وقتا جلسات و سخنرانیا رو میشه با کمک چند صحبت کوتاه، به نتیجه مورد نظر رساند.

پس به جای اون که زمان خود رو با رفتن به جلسات جور واجور تلف کنین، تا می تونین تلاش کنین با تماسای تلفنی، ایمیل، تلگرام و هر وسیله دیگه، به اون نتیجه ای رو که می خواین از قرار حضوری به دست بیارین، برسین.

 Mike Del Ponte, founder and CEO of Soma

۹) با شغلتون خوش بگذرونین!

به عنوان یه مدیر و کارمند لازمه که شغلتون رو جدی بگیرین و به بهترین راه ممکن انجامش بدین. اما این به معنی غمگین بودن نیس! جدی بودن یعنی اینکه کار رو در بهترین شکل ممکن کلکشو بکنین و هم زمان هم می تونین با خوشحال بودن، خوش گذروندن و لذت بردن از شغلتون، بازده کاری تون رو بهتر کنین.

Joe Schumacher, CEO of Goddard Systems, Inc.

بعضی وقتا می شه که عصبی و عصبانی و کلافه میشم و این باعث می شه که نتونم کارم رو اون طور که باید و شاید انجام دهم. دراین جور وقتا به مزیتا و موقعیتای خوبی که انجام کارام برام میسازه، فکر می کنم.

عصبانی

به اینکه میتونم پس از دریافت سود کارم چه کارایی بکنم! و تعطیلات رو چیجوری بگذرونم. پس از چندی دیگه خبری از اون فرد پریشون و عصبانی در محیط کار نبود. بجای اون فردی پرانرژی و با انگیزه حضور داشت!

Lance Jensen, CEO of Global Garage Flooring and Design

۱۰) از شکست هاتون صرف نظر کنین و به موفقیتای بعدی فکر کنین:

شکست واسه هر کسی پیش میاد. و اصلا شکست لازمه پیروزیه. بدون شکست خوردن، پیروزی معنی نداره. شکست خوردن، اتفاقی به طور کامل طبیعیه! فرق یه آدم موفق و یه آدم ناموفق از عکس العمل شون در برابر شکستا مشخص می شه!

هردو شکست می خورن اما فرد موفق از شکستا درس میگیره و به راهش ادامه میده و فرد ناموفق خودشو می بازه و واسه از دست رفته هاش عزاداری می کنه.

Teddy Shalon, CEO of ThinOptics