لوکسژن از دو کراس اوور جدید در نمایشگاه خودروی تهران رونمایی کرد

لوکسژن (LuxGen) یه خودروساز تایوانیه که با همکاری شرکت آرزو موتور کویر قصد حضور در بازار ایران رو داره. این شرکت واسه معرفی اجناس خود، نمایشگاه خودروی تهران رو انتخاب کرده و در قدم اول دو مدل U5 و U6 رو در برابر دید مشتریان ایرونی قرار داده.

مدل U5 در کلاس کراس اوورهای بسیار کوچیک طبقه بندی می شه، همون کلاسی که نیسان جوک و پژو ۲۰۰۸ از اعضای نام آشنای اون هستن. نیروبخش این کراس اوور شهری، یه موتور ۱٫۶ لیتریه که توانایی تولید ۱۲۴ اسب بخار قدرت و ۱۵۳ نیوتن متر گشتاور رو داشته و در همکاری با گیربکس CVT، چرخای جلو رو به حرکت در میاورد.

این خودرو در کل طراحی قابل قبولی داره، هر چند عادت کردن به نمای عقب نیازمند تلاش ذهنیه!

در داخل کابین مطمئنا اولین نکته جلب توجه کننده، صفحه نمایش لمسی بزرگ ۱۲ اینچی عمودیه که به نظر می رسه از نمایشگر تسلا مدل S الگو ورداری شده؛ از شاخص امکانات U5 میشه به مواردی مثل سیستم پارک خودکار، نمایش مجازی دور و بر خودرو با دوربین ۳۶۰ درجه، سیستم صوتی پیشرفته و کروز کنترل اشاره کرد.

مدل بزرگ تر U6 در دسته کراس اوورهای کامپکت جای میگیره. واسه به حرکت در آوردن این خودرو در سرزمین مادری، یه موتور ۱٫۸ لیتری توربو با ۱۸۰ اسب بخار قدرت و ۲۵۶ نیوتن متر گشتاور و یه موتور دو لیتری توربو با ۱۸۸ اسب بخار قدرت و ۲۷۵ نیوتن متر گشتاور در نظر گرفته شده، اما در بازار ایران مدل ۱٫۸ لیتری با گیربکس شش سرعته خودکار فروش می رسه.

این مدل از دید طراحی شرایطی تقریبا مشابه با U5 داشته و از بعضی زاویه ها قشنگتر دیده می شه.

در کابین U5، نمایشگر بزرگ وایس تاده جای خود رو به یه نمونه افقی داده. این کراس اوور تایوانی هم از امکانات مناسبی استفاده میکرد که دوربین ۳۶۰ درجه، سنسورهای پارک جلو و عقب، سیستم کنترل نقاط کور، سیستم صوتی با کیفیت، سانروف، گرمکن صندلیا، در صندوق عقب برقی، صندلیا و فرمون چرمی، سیستم تهویه خودکار و سیستم تصفیه هوای کابین بعضی از امکانات و لوازم اون هستن.

هنوز شرکت آرزو موتور کویر درباره زمان و قیمت دقیق U5 و U6 حرفی به میان نیاورده، اما بد نیس اشاره کنیم که این قیمت این دو مدل در چین به ترتیب از حدود ۷۰ و ۱۲۰ هزار یوان شروع می شه، یعنی تقریبا برابر با ۴۵٫۵ و ۷۸ میلیون تومن.

در ادامه می تونین تصاویر مربوط به رونمایی این دو خودرو رو ببینین.

لوکسژن به ایران اومد؛ ساخت تایوان با تکنولوژی ژاپن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *