دانلود تحقیق در مورد رسول اکرم (ص)


برای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  40y.ir  مراجعه نمایید
رشته حقوق همه گرایش ها : عمومی ، جزا و جرم شناسی ، بین الملل،خصوصی…

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند

چرت زدن 4- تسکین درد 5- خماری و نعشگی 6- رویاهای شیرین و مطبوع و در عالم هپروت سیر کردن

3-4-2-2- مواد مخدر از نظر شرع مقدس اسلام

در این زمینه در آیات قرآن آیه خاص وجود ندارد و آنچه که با عنوان آیات الاحکام عنوان شده قابل تسری به مواد مخدر نیست. سه روایت از رسول اکرم (ص) نقل کرده اند که راجع به بنگ است روایتی که ابوالحسن اصفهانی نقل کرده است می گوید:«زمانی خواهد آمد که گروهی از امت من استعمال بنج (که همان بنگ است) خواهند کرد من از آنها بیزارم.»
در میان فقهای متقدم خیلی راجع به مواد مخدر و حرمت یا اباحه آن صحبت نکرده اند. در کتابهای معروف فقهی راجع به مواد مخدر بصورت اختصاصی بحثی نشده است البته ناگفته نماند در جزئیات مباحث فقهی که می تواند راجع به مواد مخدر هم باشد قطعاً صحبت شده است ولی فتوا یا حکمی خاص در این زمینه وجود ندارد. در میان فقهای متأخر آیت ا… بروجردی (ره) به روشنی به حرمت اعتیاد فتوا داده اند و در یکی از گفته های خود در مورد استعمال مواد مخدر هم، ولو با اطمینان به اینکه منجر به اعتیاد نخواهد شد اعتقاد دارند که حرام است.
امام خمینی (ره) به روشنی برعدم جواز استعمال مواد مخدر نظر داده است. بقیه ی فقها بیشتر بر عدم جواز حکم دادند و عده ای هم برحمت فتوا دادند که در میان بزرگان فتوای آیت الله مکارم شیرازی محکم تر از همه است. ایشان می فرمایند:«بدون شک استعمال مواد مخدر از محرمات است که ادله شرعیه بر حرمت قطعی ان دلالت دارد.»
در یک جمع بندی کلی می توان گفت از دیدگاه فقها که عمدتاً فقهای متأخر ما محسوب می شوند سه گزینه مبنای صدور فتوای ایشان قرار گرفته است: یکی تشبیه به مسکر است، دوم اضرار به نفس و سوم ایجاد مفسده اجتماعی می باشد.

یک مطلب دیگر:
پایان نامه مدیریت با موضوع :فن آوری اطلاعات

3-4-2-3- انواع مواد مخدر
بطور کلی مواد مخدر را به سه دسته تقسیم بندی کرده اند :

3-4-2-3-1- تریاک و مشتقات آن
تریاک از شیرۀ حاصل از گرزهای گیاه خشخاش به دست می آید. مشتقات تریاک گاهی به استحصالات تریاک بر می گردد و گاهی به عناصر شیمیایی که از تریاک استحصال می شود بر می گردد مثل شیره، سوخته و تفاله.
تریاک وقتی که سوخته می شود یا بصورت شیره در می آید، بصورت محلول یا تفاله ای در می آید که از استحصال شیره به جا می ماند. شیره تریاک بر دو نوع است که اولی همان شیره استحصال شده و جمع آوری شده از گرز خشخاش است که در اثر مجاورت هوا و از دست دادن آب خود خشک شده تبدیل به تریاک می شود ودر اثر استعمای تریاک یا وافور آنچه باقی می ماند سوخته تریاک است. دیگری شیره مطبوخ است که در نتیجه مخلوط کردن سوخته تریاک با آب و جوشاندن آن حاصل می شود که مصرف کننده ی آنرا شیره ای می گویند. آنچه از صاف کردن و گرفتن آب شیره مطبوخ بدست می آید، تفاله نام دارد.
از عوارض و علائم مصرف تریاک اضطراب، افسردگی، ضعیف شدن عکس العمل ها، از دست دادن اشتها، تهوع، یبوست، لاغری مفرط و تیرگی چهره و لب ها را میتوان برشمرد.

3-4-2-3-2- حشیش (چرس)
حشیش از گیاه شاهدانه استحصال می شود. شاهدانه گیاهی است که در اکثر نقاط جهان می روید و بسته به محل رویش دارای تفاوت هایی می باشد. رنگ آن از قهوه

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*