Comments: 0 Posted by: edame Posted on: نوامبر 13, 2019

چی باعث می شه که بعضی سوژها در دنیای مجازی پدیده شن و بقیه، گمنام و متروک باقی بمونن؟ هیچکی نمی تونه جواب دقیقی به این سوال بده. با این وجود، شکی نیس که دو عنصر "خلاقیت" و "تازگی"، وجه اشتراک کلیه سوژهایی بودن که در این سالها، به عنوان یه پدیده در دنیای مجازی مطرح گشته ان.

اگه فقط دنیای اپلیکیشنا رو مرور کنیم، محصولی مثل Dubsmash فقط به خاطر ایده خلاقانه، جدید و سرگرم کننده اش، در بازه ای کوتاه از زمان به محبوبیتی در سطح بین المللی رسید، و تا الان استقبال از اون به اندازه ای خوب بوده که هنوزم تب و تاب کاربران واسه ساخت و اشتراک گذاری ویدیو با اون فروکش نکرده.

اما یه حقیقته که در مورد کلیه پدیده ها صدق می کنه: اونا همیشه در بالاترین درجه نیستن، و در آخر تاج پادشاهی رو به پدیده بعدی واگذار می کنن. سال ۲۰۱۶ میلادی که دو ماه بیشتر از اون نگذشته هم با ظهور یه پدیده جدید در دنیای اپلیکیشنا شروع شد؛ محصولی به نام Face Swap Live که می تونه چهره افراد رو با همدیگه جابجا کنه، البته این بار به صورت ریل تایم و در حالتی که هیچوقت ندیده بودیم.

همین حالا اگه گوگل پلی و اپ استور رو با واژه Face Swap جستجو کنین، ده ها اپلیکیشن براتون به نمایش در میاد که می تونن به جابجایی چهره افراد حاضر در تصویر بپردازند. اما فرق مهم و برگ برنده Face Swap Live نسبت به کلیه این اپلیکیشنا اینه که به جای جابجایی چهره ها به طور ثابت و معمولی، می تونه این کار رو به صورت ریل تایم بکنه تا پس از تعویض چهره ها، بتونین حرکت اعضایشان رو هم ببینین.

همین ویژگی خاص، باعث شد تا Face Swap Live موج بزرگی در میان کاربران آمریکایی به راه بندازه. شهروندان ایالتای جور واجور آمریکا، اوایل سال نوی میلادی، با باز کردن حسابای کاربری شون در شبکه های اجتماعی تصاویر زنده عجیب و ترسناکی از دوستانشون می دیدن که چهره هاشون رو با همدیگه جابجا کرده بودن.

این تصاویر عجیب و غریب در عین کمی ترسناک بودن، به اندازه بسیار زیادی خنده دار بود و همین موجب شد تا Face Swap Live با سرعت سرسام بیاری میان مردم آمریکا محبوبیت یابد، و موج این محبوبیت تا جایی ادامه پیدا کرد که در آخر به کشورای دیگه دنیا هم رسید.

Face Swap Live الان در ۱۲ کشور دنیا، در رتبه اول اپلیکیشنای محبوب اپ استور قرار داره و روز به روز بر محبوبیتش اضافه می شه. به غیر از کاربران معمولی، هنرمندان و سیاستمدارها هم تا الان از اون استقبال کردن که از بین اونا، ویدئوی ساخته شده به وسیله جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا تا این لحظه هزاران بار در شبکه های اجتماعی با هشتگای faceswap# و faceswaplive# به اشتراک گذاشته شده.

Face Swap Live الان با قیمت ۹۹ سنت در اپ استور منتشر شده و به زودی نسخه ای از اون (که پولی یا رایگان بودنش هنوز مشخص نیس) هم واسه اندروید در راه س. این اپلیکیشن به وسیله استودیویی به نام Laan Labs طراحی شده، و با اون میشه چهره های دو فرد رو به صورت ریل تایم با هم جابجا کرد و بعد از اونا واسه اشتراک گذاری، اسکرین شات و ویدیو جفت و جور کرد.

کاربران Face Swap Live می تونن با عکس گرفتن، از چهره خود یه ماسک زنده واسه قرار دادن روی صورت یه شخص دیگه استفاده کنن یا برعکس، چهره کس دیگه ای رو در حکم یه ماسک بر صورتشون بذارن. از جمله قابلیتای دیگه این اپ میشه به جستجوی اینترنتی واسه جابجایی چهره با چهره افراد مشهور اشاره کرد.

البته اپلیکیشن وسیله خاصی هم واسه جابجایی چهره با چیزای غیر استاندارد (مثل حیوانات، میوه ها و موارد دیگه) هم در اختیار کاربران قرار میده. جیسون لان، یکی از اعضای تیم پیشرفت دهنده این اپ در مورد Face Swap Live میگه:"ما پس از تلاشای بسیار در مورد گرافیک کامپیوتری و واقعیت مجازی، عزممونو جزم کردیم تا از تجربه خود در این مورد به روشی استفاده کنیم که واسه تموم اعضای خونواده سرگرم کننده باشه. ما چیزی می خواستیم که دور همیای خانوادگی مون رو باحال تر از همیشه کنیم."

جالبه بدونین که استودیوی Laan Labs در شهرهای برلین و نیویورک فعالیت می کنه و تا حالا دو محصول قبلی اش Tap DJ و iVideoCamera، قبلا واسه یه مدت رتبه اول اپلیکیشنای محبوب اپ استور رو به خود اختصاص داده بودن.

Face Swap Live هنوز به اندازه داب اسمش در میان مردم دنیا شناخته نشده، اما انتظار میره که عرضه نسخه اندرویدی اون بتونه نقش موثری در گسترش هر چی بیشترش داشته باشه. در ادامه می تونین ویدئویی از کارکرد این اپ خلاقانه و باحال رو ببینین:

Face Swap Live

  • Face Swap Live
  • قیمت: ۰٫۹۹ دلار
  • سازنده: Laan Labs
  • سیستم عامل: iOS
  • حجم: ۹۰٫۴ مگابایت

دانلود