باتری گوشی گلکسی S7

 
همان گونه که می دانیم گوشی قبلی سامسونگ یعنی گلکسی S6 باتری جدا نشدنی داشت در حالی که گوشی گلکسی S5 باتری قابل تعویض داشت. هم چنین اندازه ی باتری ها و ظرفیت آنها طی این سال ها تفاوت زیادی کرده است.
 
طراحان گلکسی S7 اصرار بر باتری جدا نشدنی داشته و روی باتری این گوشی تغییرات زیادی در مقایسه با مدل قبل اعمال کردند. نهایتا سامسونگ یک باتری قوی با ظرفیت بالاتر از S6 درون گوشی گلکسی S7 قرار داد و حتی نسبت به باتری سامسونگ s6  پلاس  نیز عملکرد بهتری دارد.
 
به هر حال، باتری سامسونگ s7 با ظرفیت 3000mAh دارد که ظرفیت آن بیشتر از گوشی های 5 اینچی مانند Xiaomi Mi 5 می باشد. حتی باتری گوشی Sony Xperia Z5 که صفحه نمایش 5.2 اینچی دارد نیز ظرفیتی معادل 2900mAh دارد. گوشی LG G5 با داشتن صفحه نمایش بزرگتر و 5.3 اینچ نیز باتری 2800mAh دارد، هم چنین گوشی G4 ظرفیتی مشابه گلکسی S7 دارد اما صفحه نمایش آن 5.5 اینچی است. هر دو گوشی LG صفحه نمایش بزرگتری دارند ولی همان گونه که اشاره شد باتری آنها ضعیف تر می باشد. البته باید اضافه کنیم که باتری های هر دو گوشی LG ذکر شده قابل جدا شدن هستند. در حال حاضر هم شرکت LG گوشی Nexus 5X خود را به بازار عرضه کرده که صفحه نمایش 5.2 اینچی و باتری نکسوس 5 با ظرفیت 2700mAh دارد. حتی باتری گوشی آیفون 6S که 4.7 اینچی است نیز ظرفیت 1715mAh دارد.
 
با مقایسه ی ظرفیت باتری گلکسی S7 با این گوشی ها متوجه می شویم که با چه باتری فوق العاده ای روبرو هستیم. در مرحله ی بعد تست های رایج باتری را بر روی این گوشی امتحان می کنیم تا ببینیم عملکرد باتری چگونه است. بطور خلاصه اگر بگوییم باتری گلکسی S7 خیلی خوب است.
 
 
 
زمان مکالمه:
 
اولین پارامتر مدت زمان تماس های صوتی یا مکالمه است که همان گونه که در شکل زیر می بینید این زمان حدود 23 ساعت می باشد که زمان بسیار خوبی به شمار می رود. زمان تماس گوشی Xperia Z5 حدود 5 ساعت کمتر است و گوشی آیفون 6S نیز عملکرد بسیار ضعیفی دارد و زمان مکالمه ی آن کمتر از 10 ساعت می باشد.
 
مقایسه زمان مکالمه باتری S7 با گوشی های هم رده
 
زمان پخش فیلم:
 
سامسونگ بالاخره زمان پخش فیلم با گوشی های خود را توسط گلکسی S7 به مرز 15 ساعت رساند و در حال حاضر 15 ساعت تماشای فیلم با گوشی رویا نیست و در خیلی از گوشی های دیگر امکان پذیر شده است. مثلا گوشی گلکسی (A9 (2016 زمان 18:36 ساعت را به ثبت رساند و یا گلکسی Note 4 که زمان پخش ویدئوی آن حدود 18 ساعت می باشد. اما عملکرد این گوشی در مقایسه با گوشی های گلکسی S6، آیفون 6S و Xperia Z5 با زمان پخش ویدئوی به ترتیب 12، 11 و 8 ساعت قابل ملاحظه است. حتی باتری گوشی Nexus 5X که ظرفیت 2700mAh داشت نیز مدت زمان 6:23 ساعت را ثبت کرد که نا امید کننده است.
 
مشخصات زمان پخش فیلم سامسونگ گلکسی s7
 
زمان وب گردی:
 
باتری سامسونگ  S7 از لحاظ زمان وب گردی عملکرد متوسطی دارد و حتی از گلکسی S6 نیز بهتر نیست که انتظار داشتیم عملکرد آن بهبود یافته باشد. زمان وب گردی این گوشی حدود 9.5 ساعت است در حالی که گوشی گلکسی S6 حدود 1.5 ساعت بیشتر از S7 دوام می آورد.البته زمان ثبت شده برای این گوشی کماکان حدود 1 ساعت بیشتر از LG G4 و حدود 1.5 ساععت بیشتر از Nexus 5X است. ولی گوشی آیفون 6S که ظرفیت به مراتب کمتری نسبت به S7 دارد، زمان وب گردی خارق العاده ای دارد و حدود 3 ساعت از S7 بیشتر می باشد. گوشی Xperia Z5 با 14.5 ساعت زمان وب گردی یکی از بهترین باتری ها را در این زمینه دارد.
 
زمان وب گردی
 
زمان استقامت کلی:
 
زمان استقامت یا پایداری این گوشی حدود 80 ساعت می باشد که از تمامی گوشی های اشاره شده بهتر است. گلکسی S6 و Xperai Z5 هر دو دارای زمان استقامت 73 ساعت هستند. به طور کلی نتایج ثبت شده نشان می دهند که باتری گلکسی S7 یکی از بهترین باتری های 3000 mAh است و با توجه به صفحه نمایش 5.1 اینچی این گوشی حتما از عملکرد آن راضی خواهید بود.
 
مشخصات باتری S7
 
این نتایج در حالت Standby گرفته شده است ولی اگر این تست ها را در حالت Always-On صفحه نمایش بگیریم نتایج دیگری ثبت خواهند شد چرا که در این حالت مصرف انرژی بیشتر می شود. اگرتست ها را در این حالت تکرار کنیم باتری S7 حدود 49 ساعت بیشتر دوام نمی آورد که واقعا جالب توجه است.
 
 
فروشگاه اینترنتی جی اس ام باتری مرکز تخصصی باتری موبایل و تبلت در ایران  ارایه دهنده انواع باتری موبایل و شارژر با گارانتی تعویض  همکاران ما پاسخگویی سوالات شما خواهند بود